środa, 25 stycznia 2012

Bez niespodzianek

23 kolejka Tauron Basket Ligi rozpoczęła się bez niespodzianek. Faworyci wygrali swoje mecze.
Energa Czarni Słupsk pokonała Śląsk Wrocław 76 : 65. Drużyna ze Słupska grała bardzo drużynowo, łącznie mieli 19 asyst. W zespole Czarnych przebudził się Paweł Kikowski, niegdyś gracz Kotwicy Kołobrzeg i Trefla Sopot zaliczył dobry występ w 22 minuty zdobył 13 pkt. przy skuteczności z gry na poziomie 71% do tego zebrał 2 piłki i rozdał 3 asysty. W zespole Śląska zawiedli szczególnie zawodnicy podkoszowi. Zespół co prawda wygrał ten mecz na tablicach, ale mieli tylko 8 asyst i popełnili też aż 17 strat co na pewno zaważyło na wyniku.
Natomiast w 2 meczu Trefl Sopot wygrał dosyć wyraźnie z Zastalem Zielona Góra 84 : 67.
Sopocianie oprócz bardzo słabych pierwszych minut meczu zagrali dobry mecz, liderzy zespołu nie zawiedli. Po 5 minutach meczu na tablicy widniał wynik 11 : 2 dla Zastalu. Sopocianie wyraźnie zaspali początek meczu.  Ale już pod koniec kwarty prowadzili 1 pkt. Najlepszym zawodnikiem drużyny z północy kraju był Filip Dylewicz, autor 22 pkt. przy skuteczności 81% z gry.